Kozmetika z Dominikánskej republiky

20151229_213349       $_35       51G1UnfXPZL

Momentálne žijem v Dominikánskej republike. Počas štyroch mesiacov, ktoré som tu zatiaľ prežila som si nakúpila niekoľko kozmetických prípravkov, ktoré sú čisto dominikánske. Dnes vám predstavím štyri z nich: dva vlasové prípravky a dva pleťové krémy. Možno sa pri Vašom letnom výbere dovolenky do Dominikánskej republiky bude táto recenzia hodiť.

Pleťové krémy mi pomohli zbaviť sa akné a suchej pleti. Obidva je potrebné aplikovať na večer. Prvý krém s názvom Crema de Cacao, značky Chalet je v podstate len kakaové maslo s vitamínom E. Vonia celkom ako čokoláda a je naozaj nutné aplikovať ho na noc. Cez deň totiž na tvári zhnedne a nedostavia sa požadované účinky. Tento krém dokonale hydratuje suchú pokožku, ale taktiež ju zbaví menších akné. Ak je akné rozsiahlejšie, je vhodnejšie použiť krém Unguento Minerva. Tento krém sa aplikuje na noc hlavne z toho dôvodu, že je biely a cez deň by ste mohli kohokoľvek na smrť vyľakať. Obsahuje zložky ako kyselina salicylová a benzolová, no i parafín a aloe vera. Tieto efektívne odstránia vaše akné.

Z vlasových prípravkov som až tak nadšená nebola. Na obrázku hore vidno prvý produkt – modrá fľaštička s názvom gotas de brillo, značky Cubarbs. Slúži na rozjasnenie vlasov a na textúru vlasu pôsobí takmer ako gél, ale vlas nevysušuje, lež vyživuje. Pri jazde miestnou mestskou dopravou, kde sú okná nepretržite otvorené je priam nutnosťou, ak nechcete mať vlasy neustále strapaté. Avšak problémom je, že sa veľmi rýchlo na vlasy nachytá všakovaký prach. Potom som si kúpila kondicionér, priznávam, že i kvôli názvu, ktorý ma jednoducho rozosmial: Doctor Cabello (Doktor Vlas). Kondicionér má zvýšený obsah keratínu, ale nemám pocit, že by nejako špeciálne obnovil moje vlasy. Rozhodne ho už druhýkrát nekupujem.

Advertisements
Kozmetika z Dominikánskej republiky

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s